تبلیغات
افسر جوان

افسر جوان
جهاد مجازی در جهان مجازی  
قالب وبلاگ
نویسندگان
جدیدترین گزارش منتشره از سوی شركت مونیتوركننده وب Akamai نشان داد شهرها و كشورهای بیش‌تری در جهان از سرعت‌های اتصال به اینترنت سریع‌تر برخوردار می‌شوند.

یافته‌های این گزارش كه به بررسی شبكه‌های سرور جهانی در سه ماهه سوم 2009 پرداخته، حاكیست بیش‌تر كشورهای موجود در فهرست 10 كشور برتر كارآمدی اینترنت، نسبت به سه ماهه دوم شاهد افزایش متوسط 18 درصدی در سرعت اتصال بوده‌اند.

كره جنوبی با 29 درصد افزایش در سرعت اتصال و رسیدن آن به 14.6 مگابیت در ثانیه درصدر بالاترین بهبود بود، در حالیكه ایرلند با 26 درصد افزایش و رسیدن سرعت اتصال اینترنت به 5.3 مگابیت در ثانیه، به دلیل بیشترین بهبود در مكان دوم جای گرفت.

آمریكا نتوانست جز این فهرست باشد و با 1.8 درصد افزایش و رسیدن به سرعت اتصال متوسط 3.9 مگابیت در ثانیه در مكان هیجدهم قرار گرفت اما برخی از كشورها مانند رومانی، سوئد و جمهوری چك شاهد كاهش سرعت اتصال در نیمه سوم 2009 نسبت به نیمه قبلی بودند؛ با این همه بر مبنای سال به سال، تمامی كشورهای حاضر در فهرست 10 كشور برتر شاهد افزایش سرعت بودند.

به این ترتیب كره جنوبی با سرعت اتصال 14.6 مگابیت در ثانیه، دارای سریع‌ترین سرعت پهنای باند در جهان است و به‌دنبال آن ژاپن با سرعت اتصال 7.9 مگابیت در ثانیه، هنگ كنگ با سرعت 7.6 مگابیت در ثانیه، رومانی و سوئد با سرعت 6.2 و 5.7 مگابیت در ثانیه و ایرلند با سرعت 5.3 مگابیت در ثانیه قرار گرفتند.

در مجموع 103 كشور از 226 كشور مورد بررسی Akamai، شاهد سرعت اتصال متوسط پایین یك مگابیت در ثانیه بودند كه در مقایسه با 125 كشور دارای كارآمدی پایین در سه ماهه دوم، بهبود یافته‌اند و تنها هفت كشور شاهد سرعت پایین صد كیلوبیت در ثانیه بودند كه نسبت به 14 كشور در سه ماه قبلی كاهش یافته‌اند. پایین‌ترین سرعت اتصال به اینترنت در میان تمامی كشورها مربوط به جزیره مایوت واقع در اقیانوس هند بین ماداگاسكار و موزامبیك بود.

گزارش Akamai برای نخستین بار با تحلیل شهرها دریافت شماری از شهرهای سراسر جهان اكنون از دسترسی به اینترنت پرسرعت برخوردارند. در سراسر آسیا، اروپا و آمریكا حتی شهرهای دارای پایین‌ترین سرعت اتصال اینترنتی، شاهد سرعت بالاتر از 10 مگابیت در ثانیه بودند.


با این همه شهرها در بیشتر مناطق نوظهور مانند آفریقا و آمریكای جنوبی شاهد سرعت‌های پایینی بودند كه معمولا بیش‌تر از چهار مگابیت در ثانیه نبود.

اما شهر رباط در مراكش با سرعت اتصال 3.2 مگابیت در ثانیه شهر برتر آفریقایی، ولینگتون نیوزیلند با 3.4 مگابیت در ثانیه شهر برتر اقیانوسیه و كوكوتا در كلمبیا با سرعت 2.4 مگابیت در ثانیه شهر برتر در آمریكای جنوبی بود، در حالیكه طبق این گزارش، متوسط سرعت پهنای باند در ابعاد جهانی 1.7 مگابیت در ثانیه بود.

همچنین در مورد اتصال اینترنتی نیز آمریكا و چین در سه ماهه سوم سال 2009 حدود 40 درصد از آدرس‌های IP منحصر را به خود اختصاص دادند و به‌دنبال آن‌ها ژاپن، آلمان و فرانسه قرار گرفتن
طبقه بندی: فضای سایبر، فناوری مدرن اطلاعات،
[ دوشنبه 26 بهمن 1388 ] [ 10:00 ب.ظ ] [ مجاهد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

اهداف وبلاگ :
شناخت محیط سایبری مجازی
ضرورت مواجهه باقدرت نرم ونقش آفرینی مجازی
آشنایی وتعامل با واقعیت موجود در گستره سایت ها
جنگ الکترونیکی روانی و حمله هکرها
جهادمجازی درجهان مجازی
وبلاگ نویسی موثر وارزشی
شبیه سازی وبازی های رایانه ای
تولید محتوا رسانه ای
نقش IT درمواجهه باجنگ نرم
افزایش سواد اطلاعاتی ورسانه
ایجاد قدرت تفکر نقادانه
حضور درمحیط الکترونیکی
آشنایی باابزار مدرن برای کشف ناشناخته های جهان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :