تبلیغات
افسر جوان

افسر جوان
جهاد مجازی در جهان مجازی  
قالب وبلاگ
نویسندگان
مدیریت اطلاعات با رویكرد مدیریت اقتضایی:اقتصاد اطلاعاتی با گسترش تكنولوژی های نوین ارتباطات و اطلاعات طی دهه های اخیر نقش عمده ای در تحولات جوامع ایفا كرده است و اساس فعالیت های اقتصادی را كه در گذشته بر محور فعالیت های تولیدی استوار بود به فعالیت های مبتنی بر اطلاعات و دانش سوق داده است؛ به گونه ای كه قدرت شركت های عمده، در سطوح ملی و فراملی در گرو توان آنها در نظم بخشیدن به اطلاعات و دانش می باشد. اكنون نظام های اطلاعات مدیریت بیش از هر زمان دیگری در راس توجه مدیران قرار دارد و مدیریت بدون اطلاعات و تكنولوژی های اطلاعاتی بی معنا خواهد بود.
در مدیریت عصر جدید كه بر محور مدیریت اطلاعات و دانش استوار است، آگاهی از ظهور فناوری های نوین ارتباطی و كاربرد آنها برای پیشبرد اهداف سازمان از ضرورت های اساسی به شمار می رود. مدیریت اطلاعات باعث شكل گیری سازمان های مجازی شده است و این امر تغییر و تحولات بسیاری را در مدل سازمانی شركت ها و مهارت های مدیران پدید آورده؛ به گونه ای كه تعابیری همچون دولت الكترونیكی، تجارت الكترونیكی، مدیریت الكترونیكی و ... در ادبیات مدیریت ظهور نموده است. این بحث چه در زمینه عام مدیریت و یا شاخه های آن مانند مدیریت رسانه ها- كه نقش بارز مدیریت اطلاعات در آن مشهود است- می تواند مطرح شود.
در این مقاله قصد بر این است كه با رویكرد مدیریت اقتضایی كه اساس آن را هماهنگی با تحولات پر شتاب زمان و ارائه دیدگاه های مدیریتی مبتنی بر روز تشكیل می دهد، نقش تكنولوژی های ارتباطات و اطلاعات را در تغییر فرایندهای مدیریتی شامل برنامه ریزی، سازماندهی، بكارگیری منابع انسانی، هدایت و رهبری، كنترل و نظارت، بودجه بندی و... مورد بررسی قرار دهد. به تعبیر بهتر، این مقاله بر این فرض استوار است:
بین انقلاب اطلاعات در مدیریت و  تغییر مهارت های مدیران رابطه وجود دارد.....[ یکشنبه 23 اسفند 1388 ] [ 10:04 ب.ظ ] [ مجاهد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

اهداف وبلاگ :
شناخت محیط سایبری مجازی
ضرورت مواجهه باقدرت نرم ونقش آفرینی مجازی
آشنایی وتعامل با واقعیت موجود در گستره سایت ها
جنگ الکترونیکی روانی و حمله هکرها
جهادمجازی درجهان مجازی
وبلاگ نویسی موثر وارزشی
شبیه سازی وبازی های رایانه ای
تولید محتوا رسانه ای
نقش IT درمواجهه باجنگ نرم
افزایش سواد اطلاعاتی ورسانه
ایجاد قدرت تفکر نقادانه
حضور درمحیط الکترونیکی
آشنایی باابزار مدرن برای کشف ناشناخته های جهان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :