تبلیغات
افسر جوان

افسر جوان
جهاد مجازی در جهان مجازی  
قالب وبلاگ
نویسندگان

علی رغم لفاظی هایی که بین روسیه و امریکا در مناسبتهای مختلف مطرح می شود .هنوز روابط دو کشور در سطح دو جانبه دچار تعللی نشده است پذیرایی بوش از پوتین در اقامتگاه خانوادگی بوش درکنیبانکپورت در ایالت مین واقع در شمال شرق امریکا به عنوان مکانی برای بررسی فرصتهای همکاری دوجانبه و بهبود روابط نشان می دهد که دو طرف نمی خواهند اختلاف نظرهای موجود به رودروئی بزرگ ختم شود . به عبارت دیگر روسیه می خواهد با امریکا نوعی تعامل دوجانبه بر اساس منافع مشترک داشته باشد به همین دلیل دنبال درگیری و جنگ با امریکا نیست. برخلاف دوران جنگ سرد روس ها یاد گرفته اند چگونه با امریکائی ها وارد معامله شوند تا هم منافع خود را تامین کنند وهم از رقیب خود عقب نمانند.اما درازای ان بهائ سنگینی را تاکنون به دلیل همسو شدن با آمریکا پرداخته اند .

در برابر این سیاست آمریکا تا انجایی که توانسته است از موقعیت روسیه برای رسیدن به اهداف خود استفاده کرده است که آخرین موارد انرا در کوزوو 1999 و افغانستان در سال 2001 شاهد بودیم .روس ها که می توانستند مانع استقرار پایگاه نظامی امریکا در خان اباد ازبکستان و مناس قرقیزستان شوند با آمریکایی ها کنارآامدند به امید آنکه آنها بعد از سقوط طالبان با روسیه تعامل نزدیکتری را در پیش گیرند. اما انها با تعجب شاهد تحرکات اندی جان در ازبکستان و بهره برداری امریکا از این تحرکات برای ساقط کردن دولت اسلام کریم اف در ازبکستان بودند و حتی کار را در قرقیزستان به گونه ای سازمان دهی کردند که اگر روسیه دیرتراقدام می کرد بجای قربان بیک باقی اف، فرد دیگری جانشین عسگرآقایف می شد . درواقع روس ها با کمک به باقی اف از به قدرت رسیدن نیروی طرفدار آمریکا درقرقیزستان ممانعت کردند .

همه این تحرکات بر روابط دو کشور سایه انداخته است اما هیچکدام باعث  نشده است که روابط دوستانه شخصی  بوش و پوتین به هم بخورد.به نظرمی رسد درسطح روابط دوجانبه روسیه و امریکا هنوز وارد مرحله حادی نشده اند اما معلوم نیست در سال اینده که فرد دیگری جانشین پوتین می شود و درآمریکا هم فرد دیگری به جای بوش انتخاب خواهد شد وضعیت  نسبتا با ثبات کنونی باقی بماند .


برچسب ها: بوش و پوتین، معامله،
[ سه شنبه 14 اردیبهشت 1389 ] [ 10:35 ق.ظ ] [ مجاهد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

اهداف وبلاگ :
شناخت محیط سایبری مجازی
ضرورت مواجهه باقدرت نرم ونقش آفرینی مجازی
آشنایی وتعامل با واقعیت موجود در گستره سایت ها
جنگ الکترونیکی روانی و حمله هکرها
جهادمجازی درجهان مجازی
وبلاگ نویسی موثر وارزشی
شبیه سازی وبازی های رایانه ای
تولید محتوا رسانه ای
نقش IT درمواجهه باجنگ نرم
افزایش سواد اطلاعاتی ورسانه
ایجاد قدرت تفکر نقادانه
حضور درمحیط الکترونیکی
آشنایی باابزار مدرن برای کشف ناشناخته های جهان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :