تبلیغات
افسر جوان

افسر جوان
جهاد مجازی در جهان مجازی  
قالب وبلاگ
نویسندگان
جت‌الاسلام «احمد نجمی»، مدیر ارتباطات دفتر توسعه وبلاگ‌های دینی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا)، در رابطه با چگونگی ورود مفهوم «امر به معروف و نهی از منكر» به فضای مجازی، گفت: طبیعتاً در فضای مجازی با عرصه‌ای مواجه هستیم كه نظرات و ایده‌های ادیان مختلف ارائه می‌شود و به طبع آن صاحب‌نظران هر دینی برای تبلیغ دین خود حضور دارند.

وی ادامه داد: در دین اسلام نیز مانند سایر ادیان، فرائض و واجباتی برشمرده شده كه یكی از آنها بحث «امر به معروف ونهی از منكر» است.

در فضای مجازی یك ادبیات متفاوت حاكم هست، یعنی ادبیات غیر علمی و غیر ادبی مثل ادبیات وبلاگ‌ها، تالارهای گفت‌وگو و ....

وی افزود: فعالان فضای مجازی باید توجه داشته باشند كه مسائلی مانند امر به معروف و نهی از منكر را با ادبیات متناسب این فضای ارائه كنند.

نجمی پیشنهاد كرد: برای ورود این مفهوم دینی به اینترنت، وبلاگ‌نویسان می‌توانند مطلبی را درباره امر به معروف و نهی از منكر كه حتی ممكن است تولید خودشان باشد را در وبلاگ‌هایشان منتشر كنند.

مدیر ارتباطات دفتر توسعه وبلاگ‌های دینی، یادآور شد: به نظر من همین وبلاگ‌ها و تالار‌های گفت‌وگو بسترهای مناسبت‌تری برای ارائه حقیقت امر به معروف و نهی از منكر هستند. برای مثال می‌توان با یك عكس از منكر و توضیح چند خطی كوتاه در اینترنت نهی از منكر كرد.

این روحانی وبلاگ‌نویس با اشاره به اینكه «منكر» در جامعه ما مصادیق بسیاری دارد، متذكر شد: منكر تنها در مسائلی چون حجاب خلاصه نمی‌شود و مفاهیمی چون ریا، تخلفات مالی كه بر جامعه حاكم است، حقوق شهروندی و جامعه را نیز شامل می‌شود.

وی عنوان كرد: كاربران اینترنت می‌توانند در وبلا‌گ‌ها با بیان یك خاطره، یادداشت‌های روزانه و یا یك تصویر ساده و در كنار آن مزمت یك منكر، با زبانی خودمانی و وبلاگی امر به معروف و نهی از منكر كنند.

نجمی اضافه كرد: برای مثال در طرح «ارتقاء امنیت اجتماعی»، بسیاری از گروه‌ها به مقابله یا حمایت از این طرح پرداختند كه در این میان جای وبلاگ‌نویسان ارزشی خالی بود تا به‌وسیله بیان و دفاع درست اصل طرح را كه مصداق عملی امر به معروف و نهی از منكر بود را ترویج دهند.
طبقه بندی: شبکه اینترنت، تربیت مجاهد، آموزشی،
برچسب ها: جای وبلاگ‌نویسان ارزشی، ادبیات وبلاگی،
دنبالک ها: امر به معروف و نهی از منكر،
[ پنجشنبه 23 اردیبهشت 1389 ] [ 06:05 ب.ظ ] [ مجاهد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

اهداف وبلاگ :
شناخت محیط سایبری مجازی
ضرورت مواجهه باقدرت نرم ونقش آفرینی مجازی
آشنایی وتعامل با واقعیت موجود در گستره سایت ها
جنگ الکترونیکی روانی و حمله هکرها
جهادمجازی درجهان مجازی
وبلاگ نویسی موثر وارزشی
شبیه سازی وبازی های رایانه ای
تولید محتوا رسانه ای
نقش IT درمواجهه باجنگ نرم
افزایش سواد اطلاعاتی ورسانه
ایجاد قدرت تفکر نقادانه
حضور درمحیط الکترونیکی
آشنایی باابزار مدرن برای کشف ناشناخته های جهان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :