افسر جوان
جهاد مجازی در جهان مجازی  
قالب وبلاگ
نویسندگان

مرورگر اینترنتی فایرفاكس به میزان زیادی از توان پردازنده مركزی رایانه استفاده می‌كند و این مسئله می‌تواند باعث افزایش دمای برخی از لپ‌تاپ‌ها و دستگاه‌های الكترونیكی فوق‌همراه شود.

به گزارش سی‌نت، شركت موزیلا نیز هم‌اكنون روی سایت اینترنتی خود اعلام كرده كه فایرفاكس بخش زیادی از منابع پردازنده مركزی رایانه را مصرف می‌كند.

در این سایت نوشته شده است: فایرفاكس به طور كلی برای بارگذاری، باز كردن صفحات اینترنتی و نمایش محتویات سایت‌های اینترنتی به منابع بیشتری از پردازنده مركزی رایانه نیاز دارد. در این میان، برخی رایانه‌ها نظیر نت‌بوك‌های شركت دل توان پاسخگویی به این نیاز را ندارند. نت‌بوك Mini9 دل به دنبال استفاده از مرورگر فایرفاكس با افزایش شدید دما مواجه می‌شود.

در صفحه اینترنتی مخصوص پشتیبانی شركت موزیلا از فایرفاكس آمده است كه شما می‌توانید در جریان استفاده از ابزارهای خاص، میزان فعالیت پردازنده مركزی رایانه خود را اندازه‌گیری كنید و از این طریق مصرف منابع پردازنده را به حداقل برسانید


[ دوشنبه 20 اردیبهشت 1389 ] [ 03:22 ب.ظ ] [ مجاهد ]

 

به گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال، غول اینترنتی گوگل در ماه مه، قرار است یک نرم افزار جدید را رونمایی کند تا از طریق تلویزیون، اینترنت قابل دسترسی باشد. به گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال، غول اینترنتی گوگل در ماه مه، قرار است یک نرم افزار جدید را رونمایی کند تا از طریق تلویزیون، اینترنت قابل دسترسی باشد. این نرم افزار که به تلویزیون گوگل معروف شده است قابلیت انطباق با نرم افزارهای دیگر را دارد و از هم اکنون مورد توجه شرکت های سازنده تلویزیون قرار گرفته است. روزنامه وال استریت جورنال، شرکت گوگل قرار است خبر تولید این نرم افزار را در جریان کنفرانسی که روزهای نوزدهم و بیستم ماه مه در دفتر مرکزی این شرکت در سانفرانسیسکو برگزار می شود، اعلام کند. به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، شرکت تولید وسایل الکتریک سونی نیز قرار است خبر تولید تلویزیون هایی را اعلام کند که می توانند با کارت حافظه (چیپ) ساخت شرکت اینتل و نرم افزار ساخت شرکت گوگل کار می کند. یک سخنگوی گوگل در ایمیلی که برای شبکه خبری سی ان ان فرستاده از هر گونه اظهار نظری در مورد این خبر امتناع کرده و نوشته است:« ما در مورد شایعات و حدس و گمان ها اظهار نظر نمی کنیم.» خبر تولید این نرم افزار در شرایطی پخش می شود که تولیدکنندگان وسایل الکترونیک و کامپیوتر به تلاش خود برای ساخت نسل جدیدی از تلویزیون ادامه می دهند که دارندگان آن قادر خواهند بود از طریق اینترنت ، ویدئو مورد علاقه ، اخبار و تولیدات موسیقی را تماشا کرده و از امکان کنفرانس ویدئویی آن نیز استفاده کنند. بخشی از این تولید کنندگان در حال تحقیق و تکمیل نرم افزارها و برنامه هایی هستند که شبکه اینترنت را با حداکثر توانایی آن برای تماشای تلویزیونی آماده می کند و برخی دیگر در حال ساختن سخت افزارهای لازم برای کمک به این تحول تکنولوژیک هستند.
طبقه بندی: فناوری مدرن اطلاعات، رسانه ها، خبرساز،
برچسب ها: google،
[ یکشنبه 19 اردیبهشت 1389 ] [ 10:16 ق.ظ ] [ مجاهد ]
 گروهی از پژوهشگران چینی ابزار ویژه ای را توسعه دادند که به کاربران اجازه می دهد از طریق اینترنت به صورت فیزیکی با یکدیگر دست دهند ... اکنون دانشمندان دانشگاه هنگ کنگ در چین دستگاهی را ایجاد کرده اند که امکان دست دادن از راه دور و از طریق اینترنت را فراهم می کند ... این پالسها توسط یک برنامه پیشرفته به صورت یک سری از داده ها پردازش شده و از راه اینترنت ارسال می شوند ... براساس گزارش تلگراف، امکان ارسال دست دادن فشرده و یا ضعیف و یا درست کردن علامت ok به معنی تائید و یا v به معنی پیروزی و آشتی با انگشتان دست و سپس فرستادن آنها از طریق اینترنت بر روی دست روباتیک وجود دارد ... این اندام مصنوعی کنترل از راه اینترنت می تواند به عنوان یک اسباب بازی از کریسمس آینده به قیمت 74 یورو وارد بازار شود ...
 

  مهمترین مشکل در توسعه این دستگاه این است که دست انسان دارای آزادی حرکت بسیار بالاتر از حرکت دست روباتیک است. به منظور کاهش این مشکل می توان تعداد حرکات حاضر در دست مصنوعی را افزایش دهد.


طبقه بندی: خبرساز،
برچسب ها: اینترنت،
[ شنبه 18 اردیبهشت 1389 ] [ 09:10 ق.ظ ] [ مجاهد ]
سایت اینترنتی گوگل در بخشی از این سایت به معرفی شهر تبریز در قسمت معرفی کشور جمهوری آذربایجان پرداخته است!
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در باکو، در این سایت به آدرس اینترنتی

http://video . google
  .com/videoplay?docid=-5919121363867961000  فیلمی از معرفی شهر تبریز پخش می شود که به زبان فارسی تهیه شده است .
در سمت راست این سایت در معرفی شهر تبریز آمده است: تبریز شهری در "آذربایجان جنوبی" است!! که هم اکنون در اراضی ایران قرار دارد! و به مختصر توضیحی نیز درباره معماری و فرهنگ این شهر اکتفا شده است .
دبیر پیشین شورای عالی اطلاع رسانی گفت: باید فعالان حوزه ی فرهنگی و سیاسی در برابر چنین حرکتی برخورد قاطع و جدی داشته باشند .

... مهندس نصرالله جهانگرد که درباره ی اقدام سایت اینترنتی گوگل مبنی بر معرفی شهر تبریز در بخش معرفی جمهوری آذربایجان، با خبرنگار فنآوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت وگو می کرد، افزود: معتقدم فضای سایبر و دنیای مجازی که روز به روز در دنیا فعال تر شده و درواقع محیط تبادل اطلاعات جهانی محسوب می شود، مانند فضای عادی و واقعی، به ضوابطی نیاز دارد و باید برای آن قوانین خاصی تدوین شود ... وی گفت: باید کماکان در مجامع بین المللی خواستار برقراری قواعد و قانون برای فضای دیجیتالی باشیم و در قانون هم به این موضوع تاکید شود که در این فضا حق تعرض به حوزه های دیگر جوامع وجود ندارد ... جهانگرد در بخشی از سخنان خود بر لزوم دفاع شهروندان فضای دیجیتالی از حریم منافع ملی و دینی تاکید کرد و با اشاره به موضوع خلیج فارس که چندی پیش مطرح شده بود، گفت: در این مورد نیز باید برخوردی مشابه موضوع خلیج فارس داشته باشیم؛ زیرا آن ها باید بدانند که ایرانیان نسبت به حریم و حقوق خود حساس و فعال هستند و از این گونه تعرضات جلوگیری می کنند ..
او یادآور شد: البته باید بررسی شود که منشاء این اقدام سایت گوگل است یا آن که این موضوع در جای دیگری انجام شده، و با منشاء تولید این خبر برخورد جدی کرد .

منبع:اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطاتطبقه بندی: افشاگری، فناوری مدرن اطلاعات،
[ شنبه 18 اردیبهشت 1389 ] [ 09:00 ق.ظ ] [ مجاهد ]

شاخص های اصلی دوران پس ازجنگ سرد درروابط بین کشورها از سال 1992 تا کنون

1- جهان کنونی بیشتر تک قطبی است اما به سمت جهانی چند قطبی در حرکت است

2- مناسبات بین کشورها بیش از انکه تحت تاثیر فشارقدرتها باشد تابعی از منافع ملی و قدرت چانه زنی سیاسی کشورها است

3- جهان به دلیل گسترش وسایل ارتباط جمعی از قبیل اینترنت و ماهواره ،کوچکتر از گذشته شده امادر همین حال  پیچیده تر نیز شده است. زیرا معادلات گذشته در تنظیم روابط بین کشورها تا حدود زیادی به هم خورده وجای خود را به معادلات تازه ای داده است که نمونه های کوچکی از ان را در عراق ،کوزوو، دارفور ، تیمور ،افغانستان و چچن شاهد هستیم .

4- امروزه قدرتهای حاکم تلاش می کنند  مفاهیمی مانند "حق حاکمیت ملی" و" چهاردیواری اختیاری" روز به روز بیشتر تضعیف  شوند و کم کم جای خود را به جهانی شدن سیاست ،اقتصاد ، فرهنگ و حقوق بشر دهند.

5- به جای به کار گیری زور بصورت مستقیم، توجه قدرتها به استفاده از قدرت نرم وایجاد  تغییرات از طریق مسالمت امیز با به کارگیری شیوه های نوین مداخله در امورداخلی کشورها جلب شده است

6-  در این دوران رسانه ها به عنوان ابزاری همه کاره برای اعمال و جا انداختن سیاستهای قدرتهای زورمدار به کار می روند و رقابتی جهانی برای عرصه نبرد رسانه ای شکل گرفته است که نه از لحاظ کمی و نه از جهت کیفی قابل مقایسه با دوران جنگ سرد نیست . در کمال شگفتی باید یاد آوری کرد رسانه های نه به عنوان ابزار بلکه دقیقا به عنوان سنگری برای حمله یا دفاع در برابر رقبا یا دشمنان به کار می روند .

7-  ایدئولوژی در مناسبات بین المللی همچنان  نقش ایفا می کند و نه تنها کم رنگ تر نشده  بلکه در کشوری مانند امریکا با حاکمیت نئو محافظه کاران وارد مرحله جدیدی شده است که به نظر نمی رسد با شکست احتمالی جمهوری خواهان در انتخابات سال اینده موقعیت خود را از دست بدهد.

8- تمایل برای تشکیل پیمان های منطقه ای و بین المللی افزایش یافته و جهان شاهد تشکیل چند پیمان امنیتی و یا اقتصادی مانند پیمان شانگهای و گوام  و توسعه اتحادیه اروپا به 27 کشور بوده است .

9- مفاهیم جدیدی چون جهانی شدن ، نظم نوین جهانی ، برخورد تمدن ها و ارائه تفسیر تازه ای از مفاهیم قبلی مانند تروریسم و آزادی خواهی تاثیر تعیین کننده ای بر برنامه ریزی های کشورهای مختلف برای استراتژی  آینده شان داشته و به تبع آن بر روابط این کشورها با سایر کشورها اعم از دوست یا  دشمن تاثیر عمیق برجای گذارده است .

10- جاسوسی و فعالیتهای مربوط به ان بیشتراز گذشته ادامه دارد اما توان اصلی ان بر فعالیتهای اقتصادی و بدست اوردن اطلاعات محرمانه شرکتهای رقیب متمرکز شده است .

اکنون بادر نظر گرفتن موارد ده گانه فوق  می توان وضعیت موجود در مناسبات روسیه و امریکا را درسه سطح تحولات بین المللی ،منطقه ای و دو جانبه مورد ارزیابی قرار داد تا در نهایت بتوان مسیر تحولات آتی را پیش بینی کرد  


برچسب ها: شاخص، مناسبات بین المللی، نظم نوین جهانی، حق حاکمیت ملی،
دنبالک ها: تک قطبی، چهاردیواری اختیاری،
[ جمعه 17 اردیبهشت 1389 ] [ 09:25 ق.ظ ] [ مجاهد ]

کلمه موزه را شنیده ایم ؛مکانی که در آن میراث فرهنگی مادی در دسترس عموم قرار می گیرد.

حالا موزه خبری هم در آمریکا - واشنگتن- درست شده و سایتی هم برای خود دارد . نقشه جهان در مقابل شما قرار می گیرد نقطه ای را انتخاب می کنید و سر خط روزنامه های آن کشور را می خوانید. اسمش را نیوزیوم بر وزن میوزیوم گذاشته اند

اگر گفتید کدام کشور ها در این سایت روزنامه ای ندارند. به بقیه کاری ندارم ایران را امتحان کنید.

طبقه بندی: خبرساز، بانک مجازی، رسانه ها،
برچسب ها: موزه،
[ پنجشنبه 16 اردیبهشت 1389 ] [ 04:42 ب.ظ ] [ مجاهد ]

نتیجه گیری :

روابط میان دو دشمن سابق دوران جنگ سرد طی یک سال اخیر بر سراتخاذ سیاست یکجانبه گرایی از سوی آمریکا که مهم ترین آن مربوط به استقرار بخشی از سامانه سپر موشکی در اروپا است،با تنش وبحران روبرو شده است. البته عامل مهم دیگرسرد شدن مناسبات واشنگتن و مسکو به  افزایش توان اقتصادی و نظامی روسیه ودرنتیجه افزایش  قدرت مانور این کشور  در برابر آمریکا مربوط  است .این دو عامل مهم در کنار دهها عامل بزرگ و کوچک دیگر در مجموع وضعیتی را در پیش روی جهان قرار داده که نگران کننده تر از قبل است . به نظر می رسد فضای همکاری و امید برای جهانی بهتر ،در نتیجه منافع محوری و یکجانبه گرایی قدرت های بازیگر به عرصه رقابت ناسالم و ایجاد بحران و تهدید علیه صلح و ثبات تبدیل شده است . نام این شرایط چه دوران صلح سرد باشد و چه دوران جنگ نرم ، بطور قطع بیانگر وضعیتی پیچیده و نگران کننده برای همه کسانی است که جهان را با همه مردمانش دوست دارند و به دنبال اجرای عدالت و برادری و دوستی بین مردم جهان هستند.

قدرتها ی جهانی پس از به راه انداختن دو جنگ جهانی ،با مطرح شدن بمب هسته ای مجبور شدند چهار دهه همدیگر را تحمل کنندوبا پشت سرگذاردن جنگی داغ به جنگی سرد رسیدند .با فروپاشی شوروی مرحله جنگ سرد به هرشکل  پایان یافت و قدرتها ی توسعه طلب دوران صلح سرد را پس از یک زمان کوتاه ماه عسل تجربه کردند .اما امروز از طریق به کارگرفتن عوامل قدرت نرم به سمت تحمیل شرایط جنگ نرم برای خارج کردن رقیب از میدان پیش می روند این مرحله می تواند جهان را با بحران های جدید تری روبرو سازد که کنترل آن بسیار دشوار تر از دوران جنگ سرد است .
طبقه بندی: تحلیلی، دیدگاهها، وظیفه یانتیجه، جهان خواران،
برچسب ها: تحمیل شرایط جنگ نرم،
[ چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389 ] [ 10:41 ق.ظ ] [ مجاهد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

اهداف وبلاگ :
شناخت محیط سایبری مجازی
ضرورت مواجهه باقدرت نرم ونقش آفرینی مجازی
آشنایی وتعامل با واقعیت موجود در گستره سایت ها
جنگ الکترونیکی روانی و حمله هکرها
جهادمجازی درجهان مجازی
وبلاگ نویسی موثر وارزشی
شبیه سازی وبازی های رایانه ای
تولید محتوا رسانه ای
نقش IT درمواجهه باجنگ نرم
افزایش سواد اطلاعاتی ورسانه
ایجاد قدرت تفکر نقادانه
حضور درمحیط الکترونیکی
آشنایی باابزار مدرن برای کشف ناشناخته های جهان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :