افسر جوان
جهاد مجازی در جهان مجازی  
قالب وبلاگ
نویسندگان
تذکر ویادآوری
حالا شما جوانانى كه گفتیم افسران جوان مقابله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى با جنگ نرم هستید، از من نپرسید كه نقش ما دانشجویان در تخریب مسجد ضرار كنونى چیست؛ خوب، خودتان بگردید نقش را پیدا كنید. یا مقابله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى با نفاق جدید، یا تعریف عدالت. من اینجا بیایم بنشینم یك بحث فلسفى بكنم، عدالت چند شعبه دارد، چه جورى است. حالا بامزه این است كه ایشان میگویند توى یك جمله بیان كنید. معروف است یك نفرى زمان شیخ انصارى پسرش را آورده بود نجف. دید طلبه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها درس میخوانند و ملا میشوند و شیخ انصارى هم خوب، شخص بزرگى بود؛ هوس كرد پسرش را طلبه كند. آمد به پیش شیخ انصارى، گفت شیخنا! این نوجوان را من آورده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ام و خواهش میكنم تا فردا كه میخواهیم راه بیفتیم برویم، شما او را فقیه كنید!
بیانات مقام معظم رهبریطبقه بندی: تربیت مجاهد، تحلیلی، بسیجی، وظیفه یانتیجه،
برچسب ها: افسران جوان مقابله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى با جنگ نرم، نقش، نقش ما دانشجویان،
[ پنجشنبه 30 اردیبهشت 1389 ] [ 04:09 ب.ظ ] [ مجاهد ]

عزیزان من! شرط اصلى فعالیت درست شما در این جبهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى جنگ نرم، یكى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اش نگاه خوشبینانه و امیدوارانه است. نگاهتان خوشبینانه باشد. ببینید، من در مورد بعضى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تان به جاى پدربزرگ شما هستم. من نگاهم به آینده، خوشبینانه است؛ نه از روى توهم، بلكه از روى بصیرت. شما جوانید - مركز خوشبینى - مواظب باشید نگاهتان به آینده، نگاه بدبینانه نباشد؛ نگاه امیدوارانه باشد، نه نگاه نومیدانه. اگر نگاه نومیدانه شد، نگاه بدبینانه شد، نگاه «چه فایده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اى دارد» شد، به دنبالش بى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عملى، به دنبالش بى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تحركى، به دنبالش انزواء است؛ مطلقاً دیگر حركتى وجود نخواهد داشت؛ همانى است كه دشمن میخواهد 

بخشی ازبیانات امام خامنه ای در دیدار دانشجویان و نخبگان علمی سال88


طبقه بندی: تربیت مجاهد، جنگ نرم،
برچسب ها: نگاه خوشبینانه و امیدوارانه،
دنبالک ها: نگاه خوشبینانه،
[ سه شنبه 28 اردیبهشت 1389 ] [ 10:04 ق.ظ ] [ مجاهد ]

 السلام علیک یاسیده نساء العالمین


از فاطمه اكتفا به نامش نكنید

نشناخته توصیف مقامش نكنید

هر كس در او محبت زهرا نیست

علامه هم گر هست سلامش نكنید


 وبلاگ گل دختر


برچسب ها: پیام تسلیت حضرت زهرا()س،
[ دوشنبه 27 اردیبهشت 1389 ] [ 04:15 ب.ظ ] [ مجاهد ]
جت‌الاسلام «احمد نجمی»، مدیر ارتباطات دفتر توسعه وبلاگ‌های دینی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا)، در رابطه با چگونگی ورود مفهوم «امر به معروف و نهی از منكر» به فضای مجازی، گفت: طبیعتاً در فضای مجازی با عرصه‌ای مواجه هستیم كه نظرات و ایده‌های ادیان مختلف ارائه می‌شود و به طبع آن صاحب‌نظران هر دینی برای تبلیغ دین خود حضور دارند.

وی ادامه داد: در دین اسلام نیز مانند سایر ادیان، فرائض و واجباتی برشمرده شده كه یكی از آنها بحث «امر به معروف ونهی از منكر» است.

در فضای مجازی یك ادبیات متفاوت حاكم هست، یعنی ادبیات غیر علمی و غیر ادبی مثل ادبیات وبلاگ‌ها، تالارهای گفت‌وگو و ....

وی افزود: فعالان فضای مجازی باید توجه داشته باشند كه مسائلی مانند امر به معروف و نهی از منكر را با ادبیات متناسب این فضای ارائه كنند.

نجمی پیشنهاد كرد: برای ورود این مفهوم دینی به اینترنت، وبلاگ‌نویسان می‌توانند مطلبی را درباره امر به معروف و نهی از منكر كه حتی ممكن است تولید خودشان باشد را در وبلاگ‌هایشان منتشر كنند.

مدیر ارتباطات دفتر توسعه وبلاگ‌های دینی، یادآور شد: به نظر من همین وبلاگ‌ها و تالار‌های گفت‌وگو بسترهای مناسبت‌تری برای ارائه حقیقت امر به معروف و نهی از منكر هستند. برای مثال می‌توان با یك عكس از منكر و توضیح چند خطی كوتاه در اینترنت نهی از منكر كرد.

این روحانی وبلاگ‌نویس با اشاره به اینكه «منكر» در جامعه ما مصادیق بسیاری دارد، متذكر شد: منكر تنها در مسائلی چون حجاب خلاصه نمی‌شود و مفاهیمی چون ریا، تخلفات مالی كه بر جامعه حاكم است، حقوق شهروندی و جامعه را نیز شامل می‌شود.

وی عنوان كرد: كاربران اینترنت می‌توانند در وبلا‌گ‌ها با بیان یك خاطره، یادداشت‌های روزانه و یا یك تصویر ساده و در كنار آن مزمت یك منكر، با زبانی خودمانی و وبلاگی امر به معروف و نهی از منكر كنند.

نجمی اضافه كرد: برای مثال در طرح «ارتقاء امنیت اجتماعی»، بسیاری از گروه‌ها به مقابله یا حمایت از این طرح پرداختند كه در این میان جای وبلاگ‌نویسان ارزشی خالی بود تا به‌وسیله بیان و دفاع درست اصل طرح را كه مصداق عملی امر به معروف و نهی از منكر بود را ترویج دهند.
طبقه بندی: شبکه اینترنت، تربیت مجاهد، آموزشی،
برچسب ها: جای وبلاگ‌نویسان ارزشی، ادبیات وبلاگی،
دنبالک ها: امر به معروف و نهی از منكر،
[ پنجشنبه 23 اردیبهشت 1389 ] [ 07:05 ب.ظ ] [ مجاهد ]

اگرنخواهیم وارد تقسیم بندی های سنتی دانشگاهی درباره جنگ سرد بشویم بطور خلاصه می توان گفت در چهار دهه جنگ سرد ،جهان حداقل سه بار تا آستانه جنگ پیش رفت که هربار به دلایلی از کابوس جنگ اتمی رهایی یافت .اما در دو دهه اخیر دورانی آغازشده  که بعضی از صاحب نظران مانند کوزیروف وزیر خارجه روسیه ی دوران یلتسین از ان به عنوان دوران "صلح سرد " یاد می کنند . چراکه نه از گرمای سالهای اولیه همکاری غرب با روسیه پس از فروپاشی شوروی ،اثری باقی مانده و نه اختلاف ها به حدی بالا گرفته است که دو طرف همه امکانات خود را برای از میدان خارج کردن رقیب از طریق شیوه های سنتی دوران جنگ سرد ،به کار برند .

با این وجود عده دیگری از صاحب نظرن سیاسی مانند برژینسکی معتقدند دوران کنونی دوران «دوستی های تصنعی» است و نمی توان انرا جنگ سرد جدید خواند چرا که مشخصات جنگ سرد را که مهم ترین انها جنگ ایدولوژیک بود به همراه ندارد و نمی توان آنرا" صلح سرد" نامید زیرا این سردی روابط نه بین دو بلوک بلکه در چهارچوب مناسبات دوجانبه امریکا و روسیه به لفاظی های سیاسی که بیشتر مصرف داخلی دارد، تبدیل شده است .

با این اوصاف، این دوران را چگونه می توان با دوره های قبل از ان متمایز ساخت ؟ و اصولا آیا می توان برای دوران پس از جنگ سرد در مقطع کنونی نامی واحد برگزید؟

برای پاسخگویی به این سئوال مهم باید ابتدا شاخص های جنگ سرد را با شاخص های موجود در روابط روسیه و امریکا با هم مقایسه کرد و سپس با در نظر گرفتن وضعیت کنونی تحلیلی مبنایی از شرایط حاکم بر مناسبات روسیه و امریکا و تاثیر ان بر روابط بین الملل ارائه کرد
طبقه بندی: تحلیلی، تربیت مجاهد، جهان خواران،
برچسب ها: دوستی های تصنعی، جنگ سرد، جنگ ایدولوژیک، صلح سرد،
دنبالک ها: به راه انداختن جنگ رسانه ای،
[ چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389 ] [ 10:20 ق.ظ ] [ مجاهد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

اهداف وبلاگ :
شناخت محیط سایبری مجازی
ضرورت مواجهه باقدرت نرم ونقش آفرینی مجازی
آشنایی وتعامل با واقعیت موجود در گستره سایت ها
جنگ الکترونیکی روانی و حمله هکرها
جهادمجازی درجهان مجازی
وبلاگ نویسی موثر وارزشی
شبیه سازی وبازی های رایانه ای
تولید محتوا رسانه ای
نقش IT درمواجهه باجنگ نرم
افزایش سواد اطلاعاتی ورسانه
ایجاد قدرت تفکر نقادانه
حضور درمحیط الکترونیکی
آشنایی باابزار مدرن برای کشف ناشناخته های جهان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :